Be kategorijos

Aktyvūs piliečiai identifikuoja problemas savivaldybėje ir kviečia vietos valdžią kartu jas spręsti

Aktyvūs piliečiai ragina spręsti savivaldybių problemas – savivaldybės gyventojams teikti daugiau atvirų duomenų  ir kokybiškesnės informacijos, geriau informuoti piliečius apie situaciją rajone ir teikiamas paslaugas internetu ir žiniasklaidoje, stiprinti jaunimo norą puoselėti viešąsias erdves, gerinti mokinių psichologinį gerbūvį rajono mokyklose, aktyviau spręsti talentų ir investicijų pritraukimo klausimus, darbą su reemigrantais ir kt.

Daugelio savivaldybių gyventojai domisi, o kai kurių savivaldybių nevyriausybinės organizacijos bei aktyvūs piliečiai rimtai susirūpino paskelbus Lietuvos Vilniaus politikos analizės instituto Savivaldybių gerovės indekso duomenimis.  Iš pateiktų duomenų akivaizdu, kad kai kurios savivaldybės susiduria su nemažomis socio-ekonominėmis ir demografinėmis problemomis. Septynių savivaldybių nevyriausybinės organizacijos kartu su Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas susibūrė norėdami giliau išanalizuoti vietos problemas ir bandyti kai ką pakeisti ir paskatinti savivaldybės vietos valdžią aktyviau problemas spręsti atsižvelgiant į NVO siūlomus sprendimus.  Susibūrusios NVO kartu mokėsi identifikuoti problemas, rinkti duomenis, analizuoti situaciją ir pasiūlyti problemų sprendimus. Kartu įgytos žinios ir gebėjimai suteiks aktyviems piliečiams daugiau galių atstovauti savo interesus ir dalyvauti politikos formavimo procese, paremtame tyrimų ar oficialiosios statistikos duomenimis. Išanalizuotas problemas ir jų sprendimo būdus nevyriausybininkai planuoja pristatyti vietos gyventojams ir savivaldybės politikams bei kviesti vietos valdžią bei gyventojus prisidėti sprendžiant identifikuotas problemas.

Susibūrę Kelmės, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Zarasų, Varėnos ir Kėdainių nevyriausybinių organizacijų atstovai planuoja ir toliau bendradarbiauti bei kviesti prisijungti kitų miestų bei rajonų aktyvius piliečius ir jų organizacijas.

Vilniaus politikos analizės institutas ir 7 savivaldybių atstovai (tarp jų ir Biržų jaunimo klubas “Žalias“) vykdo projektą „Valdžios institucijų priežiūra savivaldybėse“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s